auto spa

auto detailing grodzisk mazowiecki

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki powstał z miłości do pojazdów. Dlatego więc nasi Klienci mogą być pewni, że zajmiemy się ich autami tak, aby wyglądały świetnie, nawet jeśli przebyły już tysiące kilometrów.

W naszym Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki udaje nam się to zrealizować dzięki temu, że kierujemy nasze działania zarówno na środek auta, jak i jego części zewnętrzne. Po fachowym sprzątnięciu wnętrza, ma miejsce woskowanie lub glinkowanie wraz z polerka samochodowa, żeby uzyskać wykończenie prawie bez skaz.

Oprócz pozbycia się istniejących niedoskonałości lakieru, wskazane jest także zabezpieczenie go na przyszłość. Zatem w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy zaaplikować warstwę polimerową , która chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

W dzisiejszych czasach wygląd auta jest tak ważna jak jego niezawodność. pomocny okazać się może detailing.

Car detailing to zestaw usług skupiających się na wyglądzie auta i polegających na fachowej kosmetyce. Detailing dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Detailingowe czyszczenie środka pojazdu to odkurzanie, pranie tapicerki, mycie elementów plastikowych i skórzanych, czasami zawiera też impregnację tapicerki skórzanej.

Detailing zewnętrzny jest bardziej złożony. Rozpoczyna się od wieloetapowego mycia detailingowego lakieru oraz felg a także innych części. Kolejnym etapem jest pozbycie się drobnych uszkodzeń, czyli korekta karoserii. Nawet w trakcie zwykłego korzystania dochodzi do zmatowień i zarysowań. Aplikacja profesjonalnej pasty i specjalistyczne polerowanie może pomóc rozwiązać te problemy i pozwala na osiągnięcie takiego blasku lakieru, jakby pojazd właśnie wyjechał z lakierni.

Car Detailing koncentruje się także na ochronie lakieru na przyszłość. Pozwalają na to specjalistyczne warstwy ochronne, które nakłada się na przygotowany lakier. Każda z tych powłok zabezpiecza lakier przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Po takim auto SPA każdy pojazd będzie wyglądał prawie idealnie, nawet jeśli przejechał już setki tysięcy kilometrów. Dzięki temu wzrośnie jego wartość a obniżą się koszty utrzymania, bo detailing przedłuża też żywotność niektórych elementów pojazdu.

polerka samochodowa

car wash

Glinkowanie jest jedną z wykonywanych usług w ramach auto detailingu.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powierzchni z różnego rodzaju zabrudzeń jak np. drobiny asfaltu, żywica, sadza, resztki martwych owadów, pył z klocków hamulcowych, a także naloty rdzy.

Warte wyjaśnienia jest, że wykonanie samego glinkowania nie usuwa rys, lecz wyciąga z nich brud, nie zmniejszając grubości powłoki lakierniczej.

Stąd można glinkowanie bezpiecznie wykonywać od czasu do czasu bez ryzyka, że pogorszymy tym sposobem jakość powłoki lakierniczej naszego auta.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki poza standardowym glinkowaniem, można także zlecić wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, pozwalającą wyeliminować do 70% zadrapań.

car wash
detailing warszawa cennik

detailing warszawa cennik

Polerowanie auta

Kto nie chciałby, aby jego auto wyglądało świetnie przez długi czas? Rozwiązaniem może być wtedy polerowanie auta, czyli delikatna korekta lakieru.

Polerowanie auta – czynności wstępne

Trzeba pamiętać, że polerowanie samochodu poprzedzone musi być właściwym przygotowaniem samochodu. Rozpoczyna się ono od precyzyjnego mycia samochodu, bo najważniejsze jest dokładne wyczyszczenie zewnętrza pojazdu z drobin, piasku brudu, soli i elementów organicznych. Zabrudzenia te negatywnie wpłyną, a nawet uniemożliwią polerowanie. Dlatego fachowe umycie pojazdu, to podstawa sukcesu polerowania.

Po umyciu, pojazd musi całkowicie wyschnąć. Czas oczekiwania zwykle jest wykorzystywany na zabezpieczanie niektórych elementów samochodu, jak np. listw ozdobnych, krawędzi reflektorów, klamek, ram okiennych, itp. Każdy z tych elementów trzeba zabezpieczyć wysokiej jakości taśmą malarską, która skutecznie powinna zapobiec przemieszczaniu się past polerskich w miejsca, których się nie poleruje.

Etapy polerki samochodowej

Polerowanie pojazdu musi być wykonywane w sposób systematyczny. Oznacza to, że koncentrujemy się na małym fragmencie samochodu i dopiero gdy wszystkie etapy są wykonane, przechodzimy do kolejnego obszaru. Dzięki temu pasta polerska nie wysycha, ale też wykończenie samochodu jest dokładniejsze i bardziej efektowne.

Same czynności związane z polerowaniem lakieru samochodowego zaczynają się od nałożenia pasty polerskiej na karoserię. Następnie należy ją precyzyjnie rozsmarować, a później wypolerować ręcznie lub mechanicznie. Trzeba to wykonywać dokładnie i wolno w ustalonych kierunkach, dzięki czemu zarysowania zostaną usunięte dokładniej i szybciej. Na zakończenie musimy precyzyjnie usunąć resztki pasty przy użyciu wilgotnej ściereczki i możemy przejść do kolejnego fragmentu samochodu.

Czym zakończyć polerowanie samochodu?

Kiedy auto jest już wypolerowane i pięknie wygląda, można zastanowić się nad nałożeniem specjalnych preparatów (np. wosków, polimerów albo płynów), które zachowają ten wygląd przez dłuższy okres. Jeszcze lepszym pomysłem będzie połączenie ze sobą różnorodnych środków np. hydrofobowej powłoki ochronnej, na którą nałożony zostanie później wosk.

Polerowanie auta – wykonywana samodzielnie czy w profesjonalnym auto detailing?

Polerowanie samochodu wymaga odpowiedniego sprzętu, preparatów, czasu, wiedzy i doświadczenia. Jeśli brakuje nam któregokolwiek, warto jednak oddać pojazd w ręce specjalistów. Zaoszczędzimy mnóstwo czasu, a także zyskamy pewność, że nie uszkodzimy lakieru naszego samochodu. Wbrew pozorom, polerka auta i jego elementów wymaga wiedzy i doświadczenia, które nie dopuszczą do przegrzania lakieru i powstania hologramów. Dodatkowo w profesjonalnym auto detailing, fachowcy zadbają także o to, aby połysk utrzymał się długo a nasz pojazd wyglądał jak nowy.

auto spa grodzisk mazowiecki

Czyszczenie auta to jedna z podstawowych czynności, którą powinno się wykonywać cyklicznie, aby samochód dobrze się prezentował.

Samochód można oczywiście umyć samemu ręcznie, ale trzeba pamiętać, że nieodpowiednio dobrane środki oraz myjki do mycia, mogą zarysować powłokę lakierową. Poza tym, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) oraz czas, aby to zrobić samemu.

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą zniszczyć powłokę lakierową, a, samochody często opuszczają taką myjnię niedomyte. Z kolei niewłaściwe korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze zarysowania, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli natomiast powierzymy nasz samochód profesjonalistą, możemy być przekonani, że:

*Wybiorą najodpowiedniejsze dla naszego pojazdu preparaty,

*Wykorzystywać będą właściwych myjek i szczotek,

*Dokładnie umyją nawet bardzo silnie zabrudzone zakamarki,

*Odkurzą wnętrze naszego pojazdu,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt powłoki lakierowej lub jej polerowania.

Opuszczając myjnię po tak fachowym myciu, właściciel z pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym pojazdem.

auto spa
hand car wash
hand car wash


Choć wiele różnych czynników może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie samochodu, to u jej podstaw zawsze będzie chęć posiadania własnego środka transportu. Trzeba jeszcze dodać: niezawodnego środka lokomocji, dlatego też wszyscy wiemy, że przeglądy techniczne, to podstawa.

Ale większość z nas – posiadaczy aut – pragnęłaby również, aby nasze auta świetnie wyglądały nie tylko, gdy są nowe, ale zawsze. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Jest to pakiet usług koncentrujących się na wyglądzie samochodu. Do tego zestawu zalicza się dokładne mycie ręczne samochodu i czyszczenie jego wnętrza. Potem kolej na glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość dzięki nałożeniu powłoki polimerowej, chroniącej lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takiej specjalnej sesji, każdy samochód będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest nałożenie polimeru.

Powłoka polimerowa to gotowy preparat zawierający składniki pochodzenia organicznego i nieorganicznego, który należy nałożyć w odpowiedni sposób na lakier samochodowy.

Choć powłoka ta jest bardzo cienka (jej grubość po aplikacji wynosi dziesiętne części milimetra!), to tworzy powłokę chroniącą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu spełnia wiele funkcji:

* Bardzo dobrze chroni auto nie tylko przed zabrudzeniami, ale też przed kwasami, zarysowaniami, promieniowaniem UV oraz substancjami chemicznymi.

* Zapewnia idealną ochronę lakieru, nadając mu przy tym intensywność i głębię.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych hologramów i odbić.

Cząsteczki polimerów są o wiele mniejsze od cząsteczek wody a dzięki temu mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Dzięki temu powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej jest czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A gdy auto w końcu jednak pobrudzi się, to dzięki powłoce polimerowej łatwiej go będzie wyczyścić.

car wash near Grodzisk Mazowiecki

Lakier samochodowy – co go degraduje?

Lakier samochodowy wystawiony jest na działanie wielu różnych czynników zewnętrznych takich, jak np. promieniowanie słoneczne, wahania temperatur, mróz. Poza tym smoła drogowa, chemia typu antylód albo owady uderzające w auto podczas jazdy, z biegiem czasu wpływają na jakość lakieru samochodowego. Nawet wizyta w myjni automatycznej lub bezdotykowej mogą spowodować uszkodzenia lakieru.


Co to jest polerka lakieru?

Pomimo, że na wiele z opisanych wyżej czynników nie możemy wpłynąć i powolna degradacja lakieru jest jest tylko kwestią czasu, to jest jednak dobra wiadomość: przywrócenie blasku i korekta lakieru są możliwe dzięki polerce.

Polerowanie pojazdu to usługa ścierania powłoki lakierowej aż do pozbycia się cienkiej, zniszczonej warstwy zawierającej zarysowania, mikrouszkodzenia oraz hologramy.


Jak przygotowywany jest samochód do polerowania?

Polerka lakieru jest zabiegiem wieloetapowym, który musi być poprzedzony dokładnym umyciem pojazdu. Jest to konieczne, aby zupełnie usunąć brud, piasek i wszystkie zanieczyszczenia organiczne, które mogłyby negatywnie wpłynąć na polerowanie. Następnie pojazd musi kompletnie wyschnąć.

Bardzo ważnym etapem przygotowawczym jest również zabezpieczenie tych elementów pojazdu, które są blisko lakieru, a nie zostaną polerowane, jak np. listwy, ramy szyb i lamp, klamki. W tym celu okleja się je wysokojakościową taśmą malarską, aby zapobiec przedostaniu się na nie pasty.


Polerowanie samochodu

Samo polerowanie lakieru musi przebiegać w systematyczny sposób. Oznacza to, że koncentrujemy się na małej powierzchni lakieru i dopiero po zakończeniu wszystkich czynności przechodzimy do następnego. Dzięki temu pasta polerska nie wyschnie, przenosimy się na następny fragment karoserii.

Po wypolerowaniu całego samochodu dodatkowo można zaaplikować na niego warstwę wosku chroniącą lakier przed promieniowaniem słonecznym.


Jak prezentuje się lakier po polerowaniu?

Rezultaty polerowania lakieru są niesamowite a karoseria po takiej pielęgnacji na pewno przyciąga uwagę. Lakier jest lśniący i równy, co skutkuje tym, że brud i woda łatwiej z niego spływają. Kolor jest intensywny a hologramy i rysy na lakierze – prawie niewidoczne. Pojazd ogólnie wygląda o wiele lepiej, a to ma odzwierciedlenie w jego wartości.


Jak utrzymać na dłużej efekt polerki?

Jeśli chcemy, aby spektakularny efekt uzyskany w czasie polerowania lakieru utrzymywał się długo, powinniśmy dbać o nasz samochód. Dotyczy to przede wszystkim jego mycia – musimy zrezygnować z automatycznych myjni. Poza tym, że mogą w nich być słabe jakościowo lub zniszczone szczotki, to przylepione do nich drobiny piasku mogą znów uszkodzić lakier.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne. Jednak należy zwrócić uwagę na właściwe, dobrej jakości akcesoria, jak np. ścierki.

Oczywiście najlepiej byłoby, aby auto było garażowane. Jeśli jednak to nie jest możliwe, dobrym rozwiązaniem może być woskowanie lub nałożenie polimeru. Cieniutka powłoka tego typu tworzy warstwę zabezpieczającą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.


Polerowanie samodzielne czy u specjalisty?

Za polerowanie pojazdu można zabrać się samemu. Ale trzeba być gotowym na poświęcenie na to dużo czasu, a może nawet całego weekendu.

Poza tym jest niebezpieczeństwo, że niefachowe polerowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Skupiając się na eliminowaniu rys, możemy np. przegrzać lakier.

Stąd lepiej jednak powierzyć tę pracę specjalistom, którzy się w tym specjalizują. A samemu po prostu później cieszyć się lśniącym autem przez długi czas.

car wash near Grodzisk Mazowiecki

Frequently Asked Questions

Czyszczenie auta jest jedną z kluczowych czynności, którą trzeba wykonywać cyklicznie, aby pojazd dobrze się prezentował. 

Auto można oczywiście umyć samemu ręcznie, ale trzeba mieć na uwadze, że źle dobrane środki i szczotki do mycia, mogą zadrapać powłokę lakierową. Dodatkowo, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) oraz czas, aby to zrobić samemu. 

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą zniszczyć lakier, poza tym, pojazdy często opuszczają taką myjnię niedoczyszczone. Z kolei niewłaściwe obsługiwanie myjni bezdotykowych, szczególnie w przypadku już istniejących uszkodzeń lakieru, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli jednak powierzymy nasz samochód specjalistom, możemy być spokojni, że:

*Wykorzystają najlepsze dla naszego auta preparaty,

*Używać będą odpowiednich i czystych myjek oraz szczotek,

*Pedantycznie umyją nawet bardzo zabrudzone miejsca,

*Odkurzą nasz samochód w środku,

*Jeśli będzia taka potrzeba, dokonają drobnych korekt powłoki lakierowej lub jej polerowania.

Odjeżdżając pojazdem po tak fachowym myciu, kierowca z całą pewnością będzie miał wrażenie, jakby jechał nowszym samochodem.
 

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki można zlecić wykonanie usługi nałożenia polimeru.

Powłoka polimerowa to gotowy preparat składający się ze składników organicznych i nieorganicznych, który nakłada się w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć powłoka ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu to dziesiętne części milimetra!), to tworzy powłokę zabezpieczającą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego też spełnia różne funkcje:

* Świetnie chroni auto nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale także przed kwasami, zarysowaniami, promieniowaniem UV i substancjami chemicznymi.

* Idealnie chroni lakier, nadając mu przy tym intensywność oraz głębię.

* Wyrównuje powierzchnię bez niepotrzebnych hologramów i refleksów.

Indywidualne polimery są o wiele mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Dlatego też powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej pozostaje czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A gdy pojazd w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki zabezpieczeniu polimerami łatwiej go będzie wyczyścić. 
 

Powłoka lakierowa pojazdu narażona jest na negatywne działanie różnych czynników atmosferycznych takich, jak np. promieniowanie UV, wahania temperatur, opady. Poza tym smoła drogowa, sól czy kamyki uderzające w karoserię podczas jazdy, z upływem czasu wpływają na jego zmatowienie. Nawet usługa w myjni automatycznej albo bezdotykowej może również uszkodzić lakier.

Choć większości wymienionych problemów nie możemy zaradzić  i stopniowe pogorszenie jakości lakieru jest nieunikniona, to mamy jednak dobrą informacja: odzyskanie blasku lakieru jest możliwe.

Jedną z usług wchodzących w zakres auto detailingu jest polerowanie pojazdu, to znaczy ścieranie zniszczonej warstwy powłoki lakierowej zawierającej rysy lub mikrouszkodzenia. Po takiej usłudze (poprzedzonej aplikacją specjalistycznej pasty) uzyskamy lakier niemal pozbawiony skaz a kolor - głęboki i wyrazisty.
 

Pomimo, że dużo różnych czynników może wpłynąć na decyzję o zakupie auta, to u jej podstaw najczęściej będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Trzeba jeszcze dodać: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, stąd też wszyscy wiemy, że dbanie o to, aby samochód długo nam służył, to sprawa zasadnicza.

Ale większość z nas – posiadaczy aut – chciałaby również, aby nasze pojazdy świetnie wyglądały nie tylko, gdy są nowe, ale cały czas. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Jest to zestaw usług nakierowanych na wygląd pojazdu. Do tego zestawu zalicza się dokładne mycie ręczne samochodu i czyszczenie jego wnętrza. Potem kolej na glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Możliwe jest także zabezpieczenie go na przyszłość dzięki nałożeniu warstwy polimerowej, chroniącej lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takiej specjalnej sesji, każdy pojazd będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.
 

Glinkowanie jest jedną z wykonywanych usług w ramach auto detailingu.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powierzchni z różnego rodzaju zabrudzeń np. żywica, resztki owadów, sadza, drobiny asfaltu, różnego rodzaju pył oraz naloty rdzy.

Warte uściślenia jest, że wykonanie samego glinkowania nie eliminuje rys, ale wydobywa z nich nieczystości, bez zmniejszania grubości lakieru.

Dlatego też można glinkowanie bezpiecznie powtarzać od czasu do czasu bez obawy o to, że pogorszymy tym sposobem jakość lakieru naszego auta.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz usługi standardowego glinkowania, możliwe jest też wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, która pozwoli usunąć do 70% zadrapań.

Auto detailing to kompleksowe usługi, które mają na celu utrzymanie pojazdu w dobrym stanie, ale nie pod względem technicznym, lecz kosmetycznym. Czyli po prostu, aby pojazd wyglądał jak prawie prosto od dealera, nawet jeśli na liczniku ma już dziesiątki, a nawet setki tysięcy przebytych kilometrów.

Taki stan uzyskuje się poprzez usunięcie zanieczyszczeń z wnętrza samochodu oraz poprzez umycie i polerowanie zewnętrznej części samochodu, aby uzyskać niemal pozbawione skaz wykończenie.

Najbardziej podstawowe warianty auto detailingu zawierają mycie zewnętrzne i woskowanie oraz odkurzanie i mycie wnętrza.

Godna uwagi jest również usługa renowacji lakieru, która eliminuje większość przebarwień i drobnych zadrapań.

Oprócz eliminacji istniejących mankamentów lakieru, auto detailing też pozwala na  zaimpregnowanie go w pewnym stopniu na przyszłość. Jest to możliwe dzięki nałożeniu warstwy ochronnej, utrudniającej przez pewien czas przyklejanie się kurzu do lakieru.