auto detailing grodzisk

car wash

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki utworzony został z miłości do aut. Dlatego więc nasi Klienci mogą być pewni, że zajmiemy się ich samochodami tak, aby wyglądały super, nawet jeśli na licznikach mają już nawet setki tysięcy kilometrów.

W naszym Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki udaje nam się to osiągnąć przez to, że czyścimy zarówno wnętrze samochodu, a także jego części zewnętrzne. Po dokładnym wyczyszczeniu wnętrza, kolej na woskowanie lub glinkowanie oraz polerka samochodowa, aby osiągnąć wykończenie prawie bez niedoskonałości.

Poza usunięciem istniejących skaz lakieru, bardzo ważne jest również zabezpieczenie go na przyszłość. Zatem w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy nanieść powłokę polimerową zabezpieczającą lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

car wash

car detailing near me

Obecnie atrakcyjność auta jest równie ważna co jego bezawaryjność. pomocny okazać się może detailing samochodowy.

Car detailing to pakiet usług skupiających się na wyglądzie samochodu i polegających na specjalnej pielęgnacji. Detailing samochodowy dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Auto SPA środka auta to odkurzanie, pranie tapicerki, mycie elementów plastikowych czy skórzanych, może też czasami zawierać impregnację tapicerki skórzanej.

Car detailing zewnętrzny jest bardziej skomplikowany. Zaczyna się od kilkuetapowego mycia detailingowego lakieru i felg i innych elementów. Następnym etapem jest usunięcie mikrouszkodzeń, czyli korekta lakieru. Nawet w trakcie zwykłego użytkowania może dojść do zmatowień i zarysowań. Aplikacja profesjonalnej pasty i specjalistyczne polerowanie może pomóc rozwiązać te problemy oraz pozwala na osiągnięcie takiego blasku lakieru, jakby samochód właśnie opuścił lakiernię.

Detailing samochodowy koncentruje się również na zabezpieczeniu lakieru na przyszłość. Umożliwiają to odpowiednie powłoki zabezpieczjące, które aplikuje się na przygotowany lakier. Każda taka powłoka zabezpiecza lakier przed niepożądanym wpływem czynników zewnętrznych.

Po takim detailingu samochodowym każdy pojazd będzie wyglądał prawie perfekcyjnie, nawet jeśli przejechał już wiele kilometrów. Dzięki temu wzrośnie jego wartość a obniżą się koszty utrzymania, bo detailing samochodowy wpływa również żywotność niektórych części samochodu.

Detailing samochodowy

Detailing

Detailing

Auto detailing grodzisk mazowiecki

detailing warszawa

Jedną z możliwych opcji, z zakresu auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie to dogłębne oczyszczenie lakieru lub innej powłoki z różnych zabrudzeń np. resztki zabitych owadów, naloty rdzy, sadza, żywica, drobiny asfaltu oraz różnego pochodzenia pył.

Warte uściślenia jest, że samo glinkowanie nie pozbywa się rys, lecz wyciąga z nich zabrudzenia, nie zmniejszając grubości lakieru.

Stąd można je bezpiecznie robić od czasu do czasu bez obawy o to, że pogorszymy tym sposobem jakość lakieru naszego samochodu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki poza standardowym glinkowaniem, można również zlecić wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, która pozwoli usunąć do 70% zadrapań.

detailing warszawa
auto detailing warszawa

auto detailing warszawa

Polerowanie pojazdu

Któż nie chciałby, aby jego samochód wyglądał jak prosto z salonu przez długi czas? Pomóc w tym może nam polerowanie auta, czyli delikatna korekta lakieru.

Polerowanie auta – przygotowanie

Nie można zapomnieć, że polerowanie auta musi rozpocząć się od odpowiedniego przygotowania samochodu. Rozpoczyna się ono od precyzyjnego mycia samochodu, bo podstawą jest precyzyjne wyczyszczenie karoserii z drobin, piasku brudu, soli i elementów organicznych. Zanieczyszczenia te źle wpłyną, a nawet uniemożliwią polerowanie. Stąd fachowe umycie auta, to podstawa sukcesu polerki.

Po umyciu, auto musi zupełnie wyschnąć. Czas potrzebny na to zazwyczaj jest wykorzystywany na zabezpieczanie niektórych elementów samochodu, jak np. listw ozdobnych, krawędzi reflektorów, klamek, ram okiennych, itd. Każdą z tych części należy zabezpieczyć wysokojakościową taśmą malarską, która skutecznie powinna zapobiec przemieszczaniu się past polerskich w niepożądane miejsca.

Polerka samochodowa – etapy

Polerowanie auta musi być przeprowadzane w sposób systematyczny. Czyli skupiamy się na małym obszarze auta i dopiero po wykonaniu wszystkich etapów, przechodzimy do kolejnego obszaru. Takie działanie nie pozwoli paście polerskiej wyschnąć, ale także wykończenie samochodu będzie dokładniejsze i bardziej efektowne.

Właściwe polerowanie lakieru samochodowego zaczyna się od nałożenia pasty polerskiej na karoserię. Następnie należy ją precyzyjnie rozsmarować, a później ręcznie albo mechanicznie wypolerować. Trzeba to robić precyzyjnie i wolno w określonych kierunkach, dzięki czemu rysy zostaną usunięte szybciej i dokładniej. Na zakończenie trzeba dokładnie usunąć pozostałości pasty przy użyciu wilgotnej szmatki i możemy przenieść się na kolejny fragment auta.

Jak zakończyć polerowanie pojazdu?

Gdy auto jest już wypolerowane i wspaniale się prezentuje, warto zastanowić się nad nałożeniem specjalnych produktów (np. płynów, polimerów albo wosków), które zachowają ten stan przez długi okres. Nawet lepszym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą różnorodnych preparatów np. powłoki hydrofobowej, na którą nakładany jest później wosk.

Polerka – samodzielnie a może w specjalistycznym auto detailing?

Polerka auta wymaga specjalnego sprzętu, środków, czasu, wiedzy i doświadczenia. Jeśli nie mamy któregoś z nich, warto jednak oddać samochód w ręce specjalistów. Zaoszczędzimy sporo czasu, a także zyskamy pewność, że nie uszkodzimy lakieru naszego samochodu. Wbrew pozorom, polerka pojazdu i jego części wymaga umiejętności i doświadczenia, które nie dopuszczą do przegrzania lakieru i powstania hologramów. Dodatkowo w profesjonalnym auto spa, profesjonaliści zajmą się też tym, aby blask utrzymał się bardzo długo a nasz samochód wyglądał jak prosto z salonu.

myjnia samochodowa

Czyszczenie samochodu to jedna z kluczowych czynności, którą trzeba wykonywać cyklicznie, aby samochód dobrze się prezentował.

Pojazd można oczywiście umyć samemu ręcznie, ale trzeba mieć na uwadze, że źle dobrane płyny oraz gąbki do czyszczenia, mogą zadrapać powłokę lakierową. Poza tym, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) oraz czas, aby umyć auto samemu.

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i brudne szczotki mogą porysować lakier, dodatkowo, samochody często wyjeżdżają z takiej myjni niedoczyszczone. Z kolei nieumiejętne korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze uszkodzenia, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli jednak oddamy nasz samochód osobom, które się na tym znają, możemy czuć się przekonani, że:

*Wybiorą najlepsze dla naszego samochodu płyny,

*Wykorzystywać będą właściwych gąbek i szczotek,

*Precyzyjnie umyją nawet bardzo silnie zabrudzone miejsca,

*Wyczyszczą wnętrze naszego pojazdu,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Odjeżdżając pojazdem po tak fachowym myciu, kierowca z pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym samochodem.

auto detailing grodzisk
myjnia ręczna warszawa
myjnia ręczna warszawa


Choć dużo różnych spraw może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie pojazdu, to u jej podstaw zawsze będzie chęć posiadania własnego środka transportu. Trzeba jeszcze dodać: środka lokomocji, na którym można polegać, stąd też wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przeglądy techniczne, to sprawa zasadnicza.

Ale większość z nas – właścicieli aut – chciałaby również, aby nasze pojazdy świetnie prezentowały się nie tylko, gdy są nowe, ale większość czasu. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Auto detailing to pakiet usług nakierowanych na wygląd samochodu. W tym pakiecie zawiera się precyzyjne ręczne mycie pojazdu oraz czyszczenie jego wnętrza. Potem ma miejsce glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość dzięki nałożeniu powłoki polimerowej, która chronić będzie lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takiej specjalnej sesji, każdy pojazd będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki można zlecić wykonanie usługi nałożenia polimeru.

Powłoka polimerowa to specjalny preparat składający się ze składników pochodzenia organicznego i nieorganicznego, który należy nałożyć w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu to dziesiętne części milimetra!), to tworzy powłokę chroniącą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego też spełnia wiele funkcji:

* Bardzo dobrze zabezpiecza samochód nie tylko przed zabrudzeniami, ale także przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem UV i substancjami chemicznymi.

* Zapewnia idealną ochronę lakieru, nadając mu przy tym wyrazistość.

* Wygładza powierzchnię bez zbędnych refleksów i hologramów.

Pojedyncze polimery są mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Z tego powodu powierzchnia zabezpieczona polimerami jest wodoodporna a pojazd dłużej pozostaje czysty, bo brud z trudem do niej przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki zabezpieczeniu polimerami łatwiej go będzie umyć.

auto detailing near Warsaw

Lakier samochodowy – co na niego wpływa negatywnie?

Lakier samochodowy narażony jest na negatywny wpływ różnych czynników atmosferycznych jak np. promieniowanie UV, duże różnice temperatur, mróz. Dodatkowo asfalt, sól albo owady uderzające w auto w czasie jazdy, z czasem wpływają na jakość lakieru samochodowego. Nawet wizyta w myjni automatycznej lub bezdotykowej mogą spowodować uszkodzenia lakieru.


Co to jest polerka lakieru?

Choć na większość wspomnianych czynników nie możemy wpłynąć i powolna degradacja lakieru jest nie do uniknięcia, to jest jednak dobra wiadomość: dzięki specjalistycznemu polerowaniu możliwe jest przywrócenie blasku i korekta lakieru.

Polerka samochodu to proces powolnego eliminowania cienkiej, zdegradowanej warstwy zawierającej rysy, drobne uszkodzenia i hologramy.


Jak przygotowywane jest auto do polerki?

Polerka lakieru to zabieg kilkuetapowy, który musi być poprzedzony dokładnym umyciem samochodu. Jest to konieczne, aby całkowicie pozbyć się brudu, piasku i wszelkich zanieczyszczeń organicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na polerowanie. Po myciu auto musi kompletnie wyschnąć.

Istotnym etapem przygotowawczym jest też zabezpieczenie tych części auta, które są blisko lakieru, a nie będą polerowane, jak np. klamki, ramy szyb i lamp, listwy. W tym celu okleja się je wysokogatunkową taśmą malarską, aby zapobiec przedostaniu się na nie pasty.


Polerowanie pojazdu

Samo polerowanie lakieru musi być wykonywane systematycznie. Czyli, że koncentrujemy się na małym fragmencie lakieru i dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów przechodzimy do kolejnego. Dzięki temu nie pozwalamy paście polerskiej nadmiernie wyschnąć, przenosimy się na następny fragment karoserii.

Po wypolerowaniu całego samochodu można nanieść na niego specjalny wosk chroniący lakier przed promieniowaniem słonecznym.


Jak prezentuje się auto po polerce?

Rezultaty polerowania lakieru są spektakularne a karoseria po takiej korekcie lakieru zdecydowanie przyciąga wzrok. Lakier jest błyszczący i gładki, co sprawia, że brud i woda łatwiej z niego spływają. Kolor jest intensywny a hologramy i zarysowania na lakierze – niezauważalne. Samochód ogólnie wygląda o wiele lepiej, a to wpływa też na jego wycenę.


Jak utrzymać na dłużej efekt polerowania?

Jeśli chcielibyśmy, aby spektakularny efekt otrzymany w czasie polerki lakieru utrzymywał się długo, musimy dbać o nasze auto. Dotyczy to przede wszystkim jego czyszczenia – musimy zrezygnować z automatycznych myjni. Oprócz tego, że mogą w nich znajdować się kiepskie jakościowo lub stare szczotki, to znajdujące się na nich drobiny piasku mogą znów zniszczyć lakier.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne. Jednak należy zwrócić uwagę na właściwe, wysokiej jakości akcesoria, jak np. rękawice z mikrowłókna.

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby auto było garażowane. Jeśli jednak to nie jest możliwe, godnym polecenia rozwiązaniem jest woskowanie lub nałożenie polimeru. Cieniutka powłoka tego typu tworzy warstwę chroniącą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Polerować samemu czy u specjalisty?

Do polerowania samochodu można zabrać się samemu. Ale trzeba być gotowym na poświęcenie na to wielu godzin, a może nawet całego weekendu.

Dodatkowo istnieje ryzyko, że niewłaściwe polerowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Koncentrując się na eliminowaniu zarysowań, możemy np. przegrzać lakier.

Stąd lepiej jednak powierzyć tę pracę specjalistom, którzy znają się na tym. A samemu po prostu później cieszyć się błyszczącym autem na dłużej.

auto detailing near Warsaw

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest wykonanie usługi nałożenia polimeru.

Powłoka polimerowa to gotowy preparat zawierający składniki pochodzenia organicznego i nieorganicznego, który nakłada się w odpowiedni sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest bardzo cienka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to stanowi powłokę zabezpieczającą lakier przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu spełnia wiele funkcji:

* Świetnie chroni auto nie tylko przed brudem, ale też przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem ultrafioletowym oraz substancjami chemicznymi.

* Idealnie zabezpiecza lakier, nadając mu przy tym wyrazistość.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych hologramów i odbić.

Indywidualne polimery są o wiele mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Stąd powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a pojazd dłużej pozostaje czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak pobrudzi się, to dzięki tej powłoce łatwiej go będzie umyć. 
 

Auto detailing to zestaw usług, mające na celu utrzymanie pojazdu w dobrym stanie, nie tylko pod względem mechanicznym, ale wizualnym. Czyli, aby samochód wyglądał jak niemal prosto z salonu, pomimo, że na liczniku ma już dziesiątki, a nawet setki tysięcy przebytych kilometrów.

Można to uzyskać poprzez eliminację zabrudzeń z wnętrza pojazdu oraz poprzez umycie i polerowanie zewnętrznej części samochodu, aby uzyskać wykończenie niemal bez skaz.

Podstawowe opcje auto detailingu obejmują mycie karoserii i woskowanie plus odkurzanie i czyszczenie wnętrza.

Godna uwagi jest również renowacja lakieru, która eliminuje większość przebarwień i małych zarysowań.

Poza eliminacją istniejących wad lakieru, auto detailing także umożliwia  zaimpregnowanie go w pewnym stopniu na przyszłość. Jest to możliwe dzięki nałożeniu warstwy ochronnej, która przez pewien czas będzie utrudniać przywieranie kurzu do lakieru.

Lakier samochodowy narażony jest na negatywny wpływ wielu czynników pogodowych takich, jak np. promieniowanie słoneczne, duże różnice temperatur, opady. Poza tym cząstki asfaltu, sól czy kamyki uderzające podczas jazdy, z biegiem czasu powodują jego zmatowienie. Zwykła usługa w myjni automatycznej lub bezdotykowej może również uszkodzić lakier.

Choć na wiele wymienionych problemów nie mamy wpływu  i powolne pogorszenie jakości lakieru jest nieunikniona, to mamy jednak dobrą wiadomość: odzyskanie blasku lakieru jest możliwe.

Jedną z usług z zakresu auto detailingu jest polerowanie pojazdu, czyli ścieranie zniszczonej warstwy lakieru zawierającej zarysowania lub zadrapania. Po tego typu usłudze (poprzedzonej aplikacją specjalnej pasty) uzyskamy lakier niemal pozbawiony skaz a kolor - wyrazisty i głęboki.
 

Glinkowanie jest jedną z wykonywanych usług w ramach auto detailingu.

Glinkowanie to dogłębne oczyszczenie lakieru lub innej powłoki z różnego typu zabrudzeń jak np. drobiny asfaltu, żywica, sadza, resztki martwych owadów, pył z klocków hamulcowych, a także naloty rdzy.

Warte wyjaśnienia jest, że samo glinkowanie nie usuwa rys, lecz wyciąga z nich nieczystości, bez zmniejszania grubości powłoki lakierniczej.

W związku z tym można je bezpiecznie powtarzać od czasu do czasu bez obawy o to, że pogorszymy tym sposobem jakość powłoki lakierniczej naszego samochodu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz standardowego glinkowania, możliwe jest też wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, pozwalającą wyeliminować do 70% zadrapań.

Czyszczenie samochodu jest jedną z kluczowych czynności, którą powinno się wykonywać cyklicznie, aby pojazd dobrze się prezentował. 

Pojazd można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale trzeba pamiętać, że źle dobrane preparaty oraz ścierki do czyszczenia, mogą uszkodzić lakier. Poza tym, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) oraz czas, aby umyć samochód samemu. 

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą porysować powłokę lakierową, dodatkowo, pojazdy często opuszczają taką myjnię niedomyte. Z kolei niewłaściwe korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie w przypadku już istniejących zarysowań lakieru, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli jednak przekażemy nasz samochód profesjonalistą, możemy być pewni, że:

*Użyją najodpowiedniejsze dla naszego auta preparaty,

*Używać będą właściwych ścierek i szczotek,

*Precyzyjnie umyją nawet bardzo silnie zabrudzone miejsca,

*Wyczyszczą wnętrze naszego samochodu,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Opuszczając myjnię po tak specjalistycznym myciu, właściciel z całą pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym samochodem.
 

Choć dużo różnych czynników może wpłynąć na decyzję o zakupie pojazdu, to u jej podstaw zwykle będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Należy jeszcze zaznaczyć: niezawodnego środka lokomocji, dlatego też wszyscy wiemy, że przeglądy techniczne, to sprawa podstawowa.

Ale większość z nas – właścicieli samochodów – wolałaby również, aby nasze pojazdy świetnie prezentowały się nie tylko, gdy są nowe, ale większość czasu. Rozwiązaniem może być auto detailing.

Jest to pakiet usług nakierowanych na wygląd samochodu. Do tego zestawu zalicza się dokładne ręczne mycie auta i czyszczenie jego wnętrza. Następnie kolej na glinkowanie i polerowanie , które ma poprawić wygląd lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość poprzez nałożenie warstwy polimerowej, która chronić będzie lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takiej specjalnej sesji, każdy samochód będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.