auto detailing near Grodzisk Mazowiecki

auto spa grodzisk mazowiecki

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki utworzony został z miłości do aut. Dlatego więc nasi Klienci mogą być pewni, że zajmiemy się ich samochodami tak, aby wyglądały świetnie, nawet jeśli przebyły już wiele tysięcy kilometrów.

W naszym Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki uzyskujemy to przez to, że poświęcamy naszą uwagę zarówno wnętrzu auta, i również jego częściom zewnętrznym. Po precyzyjnym wysprzątaniu wnętrza, kolej na woskowanie lub glinkowanie oraz polerka samochodowa, aby osiągnąć niemal pozbawione skaz wykończenie.

Oprócz usunięcia istniejących niedoskonałości lakieru, istotne jest także zabezpieczenie go na przyszłość. Dlatego w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy nałożyć warstwę polimerową chroniącą lakier przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Detailing

Car detailing

Polerka samochodowa

Auto detailing grodzisk mazowiecki

Obecnie atrakcyjność samochodu jest tak ważna jak jego niezawodność. Pomóc nam w tym może detailing samochodowy.

Car detailing to pakiet usług koncentrujących się na wyglądzie samochodu i opiera się na specjalistycznej pielęgnacji. Detailing samochodowy dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Detailingowe czyszczenie środka samochodu polega na odkurzaniu, praniu tapicerki, czyszczeniu elementów plastikowych lub skórzanych, czasami zawiera też impregnację tapicerki skórzanej.

Car detailing zewnętrzny jest bardziej skomplikowany. Rozpoczyna go wieloetapowe mycie detailingowe lakieru i felg a także innych elementów. Kolejnym etapem jest usunięcie drobnych uszkodzeń, czyli korekta karoserii. Nawet w trakcie normalnego użytkowania może dojść do zarysowań i zmatowień. Aplikacja specjalistycznej pasty i specjalistyczne polerowanie rozwiązuje te problemy i przyczynia się do uzyskania takiego blasku lakieru, jakby pojazd właśnie wyjechał z lakierni.

Auto detailing skupia się także na ochronie lakieru na przyszłość. Pozwalają na to specjalistyczne warstwy ochronne, które nakłada się na przygotowaną karoserię. Każda z tych powłok zabezpiecza lakier przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim auto detailingu każdy samochód będzie wyglądał prawie perfekcyjnie, nawet jeśli na liczniku ma już setki tysięcy przejechanych kilometrów. Dzięki temu wzrośnie jego wartość a spadną koszty utrzymania, bo auto detailing przedłuża także żywotność niektórych części auta.

auto detailing grodzisk

myjnia

myjnia

Jedną z usług, z zakresu auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powierzchni z różnego typu nieczystości jak np. pył z klocków hamulcowych, sadza, żywica, owady, drobiny asfaltu, a także naloty rdzy.

Należy uściślić, że samo glinkowanie nie eliminuje rys, ale wydobywa z nich brud, bez zmniejszania grubości powłoki lakierniczej.

W związku z tym można je bezpiecznie robić co jakiś czas bez ryzyka, że uszkodzimy tym sposobem jakość powłoki lakierniczej naszego pojazdu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz standardowego glinkowania, możliwe jest też wykonanie tej usługi razem z korektą lakieru, pozwalającą usunąć do 70% rys.

hand car wash

Polerowanie auta

Kto nie chciałby, aby jego samochód wyglądał świetnie przez długi czas? Pomóc w tym może nam polerowanie auta, czyli delikatna korekta lakieru.

Polerowanie pojazdu – działania wstępne

Nie można zapomnieć, że polerowanie auta musi rozpocząć się od specjalnego przygotowania samochodu. Zaczyna się ono dokładnym myciem pojazdu, bo najważniejsze jest precyzyjne wyczyszczenie zewnętrza pojazdu z brudu, drobin, piasku, soli i elementów organicznych. Zabrudzenia te źle wpłyną, a nawet uniemożliwią proces polerki. Dlatego specjalistyczne umycie samochodu, to główny czynnik sukcesu polerki.

Po umyciu, auto musi całkowicie wyschnąć. Czas oczekiwania zwykle jest wykorzystywany na oklejanie niektórych elementów pojazdu, jak np. ram okiennych, listw ozdobnych, klamek, krawędzi reflektorów, itd. Każdą z tych części należy okleić wysokojakościową taśmą malarską, która powinna zapobiec przemieszczaniu się pasty polerskiej tam, gdzie nie chcemy.

Etapy polerki samochodowej

Polerowanie auta musi być wykonywane systematycznie. Czyli koncentrujemy się na małym fragmencie auta i dopiero gdy wszystkie etapy są wykonane, przechodzimy do kolejnego fragmentu. Dzięki temu pasta polerska nie wysycha, ale również efekt końcowy jest bardziej spektakularny.

Właściwe polerowanie samochodu zaczyna się od nałożenia pasty polerskiej na lakier. Potem trzeba ją dokładnie rozprowadzić, a później ręcznie albo mechanicznie wypolerować. Trzeba to wykonywać dokładnie i wolno w ustalonych kierunkach, dzięki czemu rysy zostaną usunięte dokładniej i szybciej. Na zakończenie należy precyzyjnie usunąć pozostałości pasty za pomocą wilgotnej ściereczki i możemy przejść do kolejnego fragmentu auta.

Jak zakończyć polerkę auta?

Kiedy auto jest już wypolerowane i wspaniale się prezentuje, warto pomyśleć o nałożeniu odpowiednich preparatów (np. polimerów, płynów bądź wosków), które zachowają ten wygląd przez dłuższy czas. Nawet lepszym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą różnych rodzajów środków np. hydrofobowej powłoki ochronnej, na którą nakładany jest następnie wosk.

Polerka – wykonywana samodzielnie czy w profesjonalnym auto detailing?

Polerka samochodu wymaga odpowiedniego sprzętu, preparatów, czasu, wiedzy i doświadczenia. Jeśli brakuje nam któregokolwiek, lepiej jednak oddać auto w ręce profesjonalistów. Zaoszczędzimy dużo czasu, a także upewnimy się, że nie doprowadzimy do uszkodzenia lakieru naszego samochodu. Wbrew pozorom, polerowanie pojazdu i jego elementów wymaga umiejętności i doświadczenia, które nie dopuszczą do przegrzania lakieru i powstania hologramów. Poza tym w wyspecjalizowanym auto spa, specjaliści zajmą się też tym, aby blask utrzymał się długo a nasz pojazd wyglądał jak prosto z salonu.

hand car wash

myjnia ręczna warszawa

Czyszczenie samochodu jest jedną z kluczowych czynności, którą powinno się wykonywać cyklicznie, aby samochód dobrze się prezentował.

Samochód można oczywiście umyć samemu ręcznie, ale należy mieć na uwadze, że źle dobrane preparaty oraz gąbki do czyszczenia, mogą zarysować powłokę lakierową. Dodatkowo, nie każdy ma czas oraz jest w stanie, aby to zrobić samemu.

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i brudne szczotki mogą zniszczyć lakier, a, auta często wyjeżdżają z takiej myjni niedoczyszczone. Z kolei nieumiejętne obsługiwanie myjni bezdotykowych, szczególnie w przypadku już istniejących zarysowań lakieru, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli natomiast oddamy nasz samochód profesjonalistą, możemy czuć się pewni, że:

*Wybiorą najlepsze dla naszego auta preparaty,

*Wykorzystywać będą odpowiednich i czystych myjek i szczotek,

*Dokładnie umyją nawet bardzo zabrudzone zakamarki,

*Wyczyszczą nasz pojazd w środku,

*Jeśli będzia taka potrzeba, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Odjeżdżając autem po tak fachowym myciu, kierowca z pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym samochodem.

polerka samochodowa


Pomimo, że dużo różnych czynników może wpłynąć na decyzję o zakupie auta, to u jej podstaw najczęściej będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Trzeba jeszcze dodać: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, stąd też wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przeglądy techniczne, to sprawa zasadnicza.

Jednak większość z nas – właścicieli pojazdów – wolałaby również, aby nasze auta świetnie wyglądały nie tylko, zaraz po zakupie, ale przez długie lata. Rozwiązaniem może być auto detailing.

Jest to pakiet usług , które koncentrują się na wyglądzie pojazdu. W jego skład wchodzi dokładne ręczne mycie samochodu i sprzątanie jego wnętrza. Potem kolej na glinkowanie i polerowanie , które ma poprawić wygląd lakieru. Możliwe jest także zabezpieczenie go na przyszłość poprzez nałożenie powłoki polimerowej, chroniącej lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim auto spa, każdy samochód będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest wykonanie usługi nałożenia polimeru.

Warstwa polimerowa to gotowy preparat składający się ze składników organicznych i nieorganicznych, który należy nałożyć w odpowiedni sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to tworzy warstwę zabezpieczającą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też spełnia wiele funkcji:

* Świetnie zabezpiecza auto nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem UV i substancjami chemicznymi.

* Idealnie zabezpiecza lakier, nadając mu dodatkowo intensywność i głębię.

* Wygładza powierzchnię bez zbędnych hologramów i refleksów.

Indywidualne polimery są mniejsze od cząsteczek wody a dzięki temu mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Stąd powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej jest czysty, bo brud z trudem do niej przylega.

A gdy auto w końcu jednak pobrudzi się, to dzięki tej powłoce łatwiej go będzie wyczyścić.

auto spa grodzisk mazowiecki
hand car wash
car detailing near me

Co niszczy lakier samochodowy?

Lakier samochodowy narażony jest na negatywny wpływ wielu różnych czynników zewnętrznych takich, jak np. promieniowanie UV, zmiany temperatur, ekstremalne temperatury. Dodatkowo smoła drogowa, sól lub drobiny uderzające w pojazd podczas jazdy, z czasem powodują degradację lakieru samochodowego. Nawet korzystanie z myjni automatycznej albo bezdotykowej mogą spowodować uszkodzenia lakieru.


Co to jest polerowanie lakieru?

Chociaż na wiele z wspomnianych czynników nie możemy wpłynąć i postępująca degradacja lakieru jest jest tylko kwestią czasu, to jednak dzięki specjalistycznemu polerowaniu możliwe jest przywrócenie blasku i korekta lakieru.

Polerka auta to zabieg ścierania lakieru aż do pozbycia się cienkiej, zniszczonej warstwy zawierającej zarysowania, drobne uszkodzenia oraz hologramy.


Jak przygotowywane jest auto do polerki?

Polerka lakieru to zabieg kilkuetapowy, który musi być poprzedzony dokładnym umyciem pojazdu. Chodzi o to, aby zupełnie usunąć brud, piasek i wszystkie zanieczyszczenia organiczne, mogące negatywnie wpłynąć na polerkę. Po myciu auto musi całkowicie wyschnąć.

Istotnym etapem wstępnym jest również zabezpieczenie tych części pojazdu, które są blisko lakieru, a nie zostaną polerowane, jak np. ramy szyb i lamp, klamki, listwy. W tym celu okleja się je wysokojakościową taśmą, aby uchronić je przed przedostaniem się na nie pasty.


Polerowanie pojazdu

Samo polerowanie lakieru musi przebiegać w systematyczny sposób. Oznacza to, że skupiamy się na małej części lakieru i dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów zajmujemy się następnym. Dzięki temu nie pozwalamy paście polerskiej nadmiernie wyschnąć, przenosimy się na następny fragment karoserii.

Po wypolerowaniu całego samochodu dodatkowo można nanieść na niego warstwę wosku chroniącą lakier przed promieniami słonecznymi.


Jak prezentuje się karoseria po polerowaniu?

Efekty polerowania karoserii są spektakularne a karoseria po takiej pielęgnacji na pewno przyciąga wzrok. Lakier jest błyszczący i równy, co sprawia, że brud i woda łatwiej z niego spływają. Kolor jest wyraźny a hologramy i zarysowania na karoserii – niewidoczne. Auto ogólnie prezentuje się o wiele lepiej, co oczywiście ma odzwierciedlenie w jego wartości.


Jak przedłużyć efekt polerowania?

Jeśli chcielibyśmy, aby niesamowity rezultat uzyskany podczas polerowania lakieru utrzymał się na dłużej, musimy dbać o nasz pojazd. Chodzi tu przede wszystkim o jego czyszczenie – powinniśmy zrezygnować z automatycznych myjni. Poza tym, że mogą w nich znajdować się kiepskie jakościowo lub stare szczotki, to przylepione do nich ziarenka piasku mogą znów zniszczyć lakier.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne. Jednak trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie, wysokiej jakości akcesoria, jak np. ścierki.

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby auto było garażowane. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, godnym polecenia rozwiązaniem może być woskowanie lub nałożenie polimeru. Bardzo cienka powłoka tego rodzaju tworzy warstwę chroniącą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Polerowanie samodzielne czy u fachowca?

Za polerowanie pojazdu można zabrać się samemu. Ale trzeba być przygotowanym na poświęcenie na to dużo czasu, a może nawet całego weekendu.

Poza tym istnieje ryzyko, że niefachowe polerowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Koncentrując się na pozbywaniu się zarysowań, możemy przegrzać lakier albo utworzyć hologramy.

Dlatego lepiej jednak zwrócić się z tym do profesjonalistów, którzy znają się na tym. A samemu po prostu później cieszyć się odnowionym samochodem na dłużej.

car detailing near me

Frequently Asked Questions

Lakier samochodowy narażony jest na negatywne działanie różnych czynników pogodowych takich, jak np. promieniowanie słoneczne, wahania temperatur, opady. Poza tym cząstki asfaltu, sól drogowa czy kamyki, z biegiem czasu powodują jego zmatowienie. Nawet usługa w myjni automatycznej lub bezdotykowej może również uszkodzić lakier.

Choć na większość wymienionych problemów nie mamy wpływu  i powolne pogorszenie jakości lakieru jest nie do uniknięcia, to jest jednak dobra informacja: przywrócenie blasku lakieru jest do uzyskania.

Jedną z usług wchodzących w zakres auto detailingu jest polerowanie samochodu, to znaczy usuwanie uszkodzonej warstwy lakieru zawierającej zarysowania lub mikrouszkodzenia. Po tego typu usłudze (którą poprzedza aplikacja specjalnej pasty) uzyskamy lakier niemal bez skaz a kolor odzyska swoją głębię i wyrazistość.
 

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest nałożenie polimeru.

Warstwa polimerowa to specjalny preparat zawierający składniki organiczne i nieorganiczne, który należy nałożyć w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to tworzy warstwę zabezpieczającą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki temu spełnia wiele funkcji:

* Bardzo dobrze zabezpiecza auto nie tylko przed zabrudzeniami, ale też przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem ultrafioletowym oraz substancjami chemicznymi.

* Idealnie zabezpiecza lakier, nadając mu dodatkowo intensywność i głębię.

* Wyrównuje powierzchnię bez zbędnych hologramów i odbić.

Indywidualne polimery są mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Z tego powodu powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej jest czysty, bo brud z trudem do niej przylega.

A kiedy pojazd w końcu jednak zabrudzi się, to dzięki tej powłoce łatwiej go będzie umyć. 
 

Choć dużo różnych czynników może wpłynąć na decyzję o zakupie pojazdu, to u jej podstaw najczęściej będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Trzeba jeszcze dodać: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, dlatego też wszyscy wiemy, że przeglądy techniczne, to podstawa.

Ale większość z nas – posiadaczy samochodów – wolałaby również, aby nasze pojazdy dobrze wyglądały nie tylko, gdy są nowe, ale większość czasu. Rozwiązaniem może być auto detailing.

Auto detailing to pakiet usług koncentrujących się na wyglądzie pojazdu. W tym pakiecie zawiera się dokładne mycie ręczne samochodu i czyszczenie jego wnętrza. Potem ma miejsce glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Możliwe jest także zabezpieczenie go na przyszłość dzięki nałożeniu powłoki polimerowej, chroniącej lakier przed negatywnym działaniem różnego rodzaju czynników.

Po takim auto spa, każdy pojazd będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.
 

Czyszczenie samochodu to jedna z podstawowych czynności, którą powinno się wykonywać regularnie, aby pojazd dobrze wyglądał. 

Samochód można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale należy mieć na uwadze, że nieodpowiednio dobrane płyny i szczotki do czyszczenia, mogą zarysować lakier. Poza tym, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) oraz czas, aby umyć samochód samemu. 

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: stare i zniszczone szczotki mogą porysować lakier, poza tym, auta często wyjeżdżają z takiej myjni niedoczyszczone. Z kolei nieumiejętne obsługiwanie myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze zadrapania, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli natomiast przekażemy nasz pojazd specjalistom, możemy być spokojni, że:

*Użyją najodpowiedniejsze dla naszego samochodu płyny,

*Wykorzystywać będą odpowiednich i czystych ścierek i szczotek,

*Precyzyjnie doczyszczą nawet bardzo silnie zabrudzone zakamarki,

*Odkurzą wnętrze naszego auta,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Opuszczając myjnię po tak fachowym myciu, właściciel z całą pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym samochodem.
 

Auto detailing to zestaw usług, koncentrujące się na utrzymaniu pojazdu w jak najlepszym stanie, nie tylko pod względem technicznym, lecz kosmetycznym. Słowem, aby samochód wyglądał jak prawie nowy, pomimo, że na liczniku ma już mnóstwo przebytych kilometrów.

Można to uzyskać poprzez usunięcie zabrudzeń z wnętrza pojazdu oraz poprzez umycie i polerowanie zewnętrznej części samochodu, aby uzyskać niemal pozbawione skaz wykończenie.

Najprostsze opcje auto detailingu zawierają mycie zewnętrzne i woskowanie plus odkurzanie i czyszczenie wewnętrzne.

Bardzo ważna jest także usługa renowacji lakieru, dzięki której można się pozbyć przebarwień i drobnych rys.

Poza eliminacją istniejących wad lakieru, auto detailing także pozwala na  zaimpregnowanie go w jakimś stopniu na przyszłość. Umożliwia to nałożenie warstwy ochronnej, która przez jakiś czas będzie utrudniać przyklejanie się kurzu do lakieru.

Jedną z możliwych opcji, z zakresu auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powłoki z różnych nieczystości jak np. resztki zabitych owadów, naloty rdzy, sadza, żywica, drobiny asfaltu oraz różnego pochodzenia pył.

Należy wyjaśnić, że wykonanie samego glinkowania nie pozbywa się rys, tylko wydobywa z nich nieczystości, nie zmniejszając grubości powłoki lakierniczej.

Z tego względu można glinkowanie bezpiecznie zlecać co jakiś czas bez ryzyka, że pogorszymy tym sposobem jakość lakieru naszego pojazdu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz usługi standardowego glinkowania, możliwe jest także wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, pozwalającą usunąć do 70% zarysowań.